İngilizce, Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda Öğrenilir

Dünya Dilleri Merkezi Farkıyla İngilizce Öğrenin

Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde grup veya size özel programlarla %100 memnuniyet garantisi.

İngilizce Kursu Eğitim Programı

Dünya Dilleri Merkezi sunduğu öğrenci merkezli yaklaşımı ve modern yöntemlerle işlenen dersleriyle İngilizce Kursunda (Okuma-Anlama, Dinleme-Anlama, Yazılı-Anlatım, Sözlü Anlatım ve Konuşma) dört dil yetisinin geliştirilmesini hedeflemektedir. İngilizce Kursu programlarımıza katılan öğrencilerimizin bireysel gelişimleri takip edilerek bu konuda geri bildirim yapılmakta, ihtiyaç duyulması halinde bireysel çalışmaları destekleyici ek materyaller sunulmaktadır, başlangıç, orta, ileri, Proficiency ve Akademik seviyesi ingilizce kursları.

ingilizce kursu egitim programi

İngilizce Kursu

İngilizce öğrenmek istiyorsunuz ama yoğun temponuz arasında aylarca sürecek rutin bir eğitim istemiyorsunuz ya da, öğrencilik yıllarınızda hazırlık eğitimi aldınız, ingilizce kursu'na gittiniz, şu anda anlıyorsunuz ama konuşamıyorsunuz.

Bu noktada yaşanan en büyük sorun uzayıp giden kurlar ve sonunda yarıda bırakılan ingilizce kursu eğitimi oluyor. Dünya Dilleri Merkezi işte bu noktadan hareketle sizlere özel bir ingilizce kursu program hazırladı.

İngilizce kursunda dil eğitimlerimiz alanında uzman en az 5 yıllık deneyim ve tecrübeye sahip Türk ve Yabancı öğretmen kadromuz tarafından düzenlenmektedir. Eğitimler dil öğretimi için gerekli tüm teknik donanımlara sahip sınıflarda verilmektedir.

İngilizce Kursu Eğitim Programı Seviyeleri

İngilizce Kursu A1 / A2 / B1 / B2 / C1 seviyelerinde her dönem İngilizce eğitim programları açılmaktadır. İngilizce  kursunda eğitimlerimiz toplam 5 kurdan oluşmaktadır. 1 kur 10 Hafta 2,5 ay olup 60 saat sürmektedir. Her bir ders süresi 50 dakikadır.

Dünya Dilleri Merkezi İngilizce kursumuzu ziyaret edip ingilizce eğitimlerinizi Kadıköy, Bağdat Caddesi, Beşiktaş Levent ve Ataşehir şubelerimizde ingilizce eğitimi alabilirsiniz.

Aşağıda sayfanın alt bölümünde Kadıköy, Bağdat Caddesi, Beşiktaş Levent ve Ataşehir şubelerimizin kurs tarihlerine ulaşabilirsiniz..

İngilizce Kurs Programı Gün ve Saatleri

  • İngilizce Hafta Sonu Sabah kursu | Gün  Cumartesi / Pazar   | Saat 10:00 - 13:00 | Toplam Saat Haftada 6 Saat
  • İngilizce Hafta Sonu Öğlen kursu | Gün  Cumartesi / Pazar | Saat 13:00 - 16:00 | Toplam Saat Haftada 6 Saat
  • İngilizce Hafta İçi Akşam kursu | Gün  Pazartesi / Çarşamba  | Saat 19:00 - 21:30 | Toplam Saat Haftada 6 Saat
  • İngilizce Hafta İçi Akşam kursu  | Gün  Salı / Perşembe | Saat 19:00 - 21:30 | Toplam Saat Haftada 6 Saat
  • İngilizce Hafta İçi Sabah kursu | Gün  Pazartesi / Çarşamba | Saat 10:00 - 13:00 | Toplam Saat Haftada 6 Saat

kurs programi gun saatleri

İngilizce Kur Sınavları

Her kur sonunda İngilizce kur bitirme sınavı yapılmaktadır. Bir sonraki kura devam için başarı notunun en az 60 olması gerekmektedir.

İngilizce Düzeyi Sertifikaları ve Uluslararası Sınavlar

Dünya Dilleri Merkezi tarafından başarılı olan öğrencilere ingilizce kursunda ulaşılan İngilizce seviyesini belirtir “Sertifika” verilmektedir. Sertifikalarımız Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır.

Katılmış olduğu seviyeyi tamamlayan öğrencilerimiz kur bitiminde uluslararası ve yerel geçerliliğe sahip sınavlara ücret karşılığında girebilir, İngilizce seviyesini belirleyen Sertifika elde edebilirler.

İngilizce dil seviyeleri nelerdir?

İngilizce eğitim seviyeleri ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi  (CEFR), dil yeteneğini tanımlayan uluslararası bir standart | eğitim seviyeleri,  A1, A2, B1, B2, C1 ve C2

İngilizce kursu eğitim Seviyeleri nedir?

  1. Başlangıç Seviyesi İngilizce | BeginnerBaşlangıç Seviyesi İngilizce | Beginner
  2. Orta Altı Seviye İngilizce | Pre-İntermediate
  3. Orta İleri Seviye İngilizce kursu | Upper-İntermediate
  4. Proficiency Seviyesi İngilizce | Yeterlik sınavı
  5. Akademik İngilizce | IELTS ve TOEFL

ingilizce seviyeler

Başlangıç Seviyesi ingilizce kursu | Beginner İngilizce Kursu

Başlangıç seviyesi ingilizce kursunda İngilizce eğitimi, yabancı dil eğitimini hiç almamış ya da çok az İngilizce bilgisi bulunan öğrencilere uygulanır.

Kur sonunda öğrencilerin gramer bilgisi gelişir, hafif seviyede dil konuşabilir ve yazar. Temel dil eğitimini almış belli oranda yabancı dil konuşabilen ve gramer bilgisine sahip olurlar.

Öğrenciler günlük üzerinde yabancılarla kolaylıkla iletişim kurabilir, karmaşık cümleler kurup anlamlı paragraflar içeren yazılar yazabilirler.

Örneğin: Selamlaşma - vedalaşma, kendini tanıtabilme, zevklerinden bahsedebilme, bir kart postal yazabilme, planlarından bahsedebilme, öneri yapabilme, kabul veya reddedebilme, olumlu ya da olumsuz fikir verme, günlük tutabilme, geçmişteki bir olayı yazabilme-anlatabilme, sanat hakkındaki kısa bir makaleyi anlayabilme, bir reklam veya şarkıyı anlayabilme, bir değer yargısını ifade edebilme.

Orta Altı Seviye ingilizce kursu | Pre-İntermediate İngilizce Kursu

Orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce’yi belli sınırda akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrenciler içindir.

Kur sonunda öğrenciler bir çok farklı konu üzerinde yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir, karmaşık cümleler kullanarak yazılar yazabilir, okuduğunu kolaylıkla anlayabilirler.

Örneğin: Sevinç, öfke, memnuniyetsizliğini, izlenimlerini belirtebilme, mimari bir projeyi anlayabilme, şikayet edebilme, teyid edebilme, gazete yazılarını anlayabilmek, kısa yazılar yazabilme, bir internet sitesindeki bilgileri anlayabilme, tartışmaları takip edebilme, önemli konularda üstlendikleri sorumluluklardan bahseden kişileri anlama, açıklayıcı yorumları anlayabilme, kişisel seçimini doğrulama, telefonda konuşabilme, bir fikre karşı savunma yapabilme, her yönüyle dili anlayabilme, doğrudan sanal ortamda karşılıklı değişimleri anlama, bir metnin geçiş noktalarını anlayabilme, şaşkınlığını gösterebilme, yazılı ya da sözlü bir söylem gerçekleştirebilme.

Orta İleri Seviye ingilizce kursu | Upper-İntermediate İngilizce Kursu

Orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce’yi iyi derecede kullanabilen öğrenciler içindir.

Kur sonunda öğrenciler yabancılarla her konu üzerinde konuşabilir, tartışabilirler ve iletişimde problem yaşamazlar.

Örneğin: Bir röportajı anlayabilme, güven ya da güvensizliğini gösterebilme, bir tabloyu tasvir edebilme, reklam metni yazabilme, söylenenleri aktarabilme, birinin kızgınlığına cevap verme, edebi bir metni anlayabilme, bir hikayenin devamını hayal edip yazabilme, bir filmin bir sahnesinde geçen konuşmayı anlayıp devamını hayal edebilme, bir şarkının neden bahsettiğini anlayabilme, bir gazeteye hayal kırıklığını anlatan bir yazı yazabilme, mesleki bir karşılıklı konuşmayı anlama, günlük ifadelerle mini diyaloglar yazabilme, mesleki bir teklife cevaben red mektubu yazabilme, bir forum tartışmasında belirtilen fikirleri anlayabilme.

Proficiency Seviyesi ingilizce kursu | Yeterlik sınavı

Proficiency İngilizce hazırlık atlama seviyesi üniversitelerin kendi formatında düzenlediği müfredata uygun olarak, aynı üniversite öğrencilerinin bulunduğu grup eğitimleri ya da kişiye özel eğitim teknikleri şeklinde düzenlenmektedir.

Eğitimler Temmuz ayından itibaren başlamakta olup üniversitelerin Proficiency sınav tarihlerine kadar devam etmektedir.

Programlarımız kişiye özel olduğu için, öğrenciler istediği zaman kursa başlama imkanına sahip olmakla birlikte girecekleri sınavdan en az 2 ay önce bu eğitimlere başlamaları kesinlikle tavsiye edilir.

Ayrıca ingilizce kursuna katılan öğrenciler istedikleri gün ve saatlerde ders alma imkanına sahiptirler. Bunun yanında öğrenciler hazırlık sürecinde sınırsız etüt imkanına sahiptirler.

Akademik İngilizce Sınavları | IELTS ve TOEFL

Akademik düzeyde uluslararası ve yerel İngilizce dil sınavlarına yönelik eğitim programlarımız grup eğitimleri ve kişiye özel hazırlanmış olan birebir öğretim teknikleri şeklindedir.

İngilizce kursunda eğitimler İstanbul’da Kadıköy, Bağdat Caddesi, Beşiktaş ve Ataşehir şubelerimizde akademik başarısı tescilli öğretim üyelerimiz tarafından verilmektedir.

İngilizce dil sınavları hakkında detaylı bilgi almak için şubelerimizi arayabilir eğitim danışmanlarımızdan bilgi talebinde bulunabilirsiniz.