Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda TOEIC'e Hazırlanın.

Dünya Dilleri Merkezi Farkıyla TOEIC Hazırlık Kursu

TOEIC Eğitiminde Türk ve Yabancı Öğretmenler İle % 100 Başarı ve Memnuniyet Garantisi

TOEIC, (Test Of English for International Communication) sınavına yönelik en fazla 6 katılımcıdan oluşan grup dersleri ve bireysel hazırlık eğitimleri ile kurs sürecinden kayıt işlemlerine kadar her konuda öğrencilerimize profosyonel destek vermekteyiz.

Dünya Dilleri Merkezi’nde TOEIC Kursu 10 veya 12 kişilik gruplarda yürütülen genel dil eğitiminin aksine, kalabalık olmayan gruplarda kişilerin bireysel dil becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Bu nedenle kesinlikle kalabalık gruplar oluşturulmaz.

Bir gruptaki katılımcıların dil beceri düzeyinin homojen olması esastır ve gruplar seviye tespit sınavı sonucunda oluşturulur. Her katılımcı ayrı ayrı sınava tabi tutulur.

TOEIC hazırlıkta öncelikle reading bölümündeki sorulara yönelik ileri düzey gramer tekrarı yapılır. Gramerin yanı sıra kelime hazinesi arttırıcı çalışmalar ile okuma tekniklerini geliştirici çalışmalar yapılır.

Listening bölümü için dinleme alışkanlığınızı arttırıcı çalışmalar ile karşılaşılması muhtemel kavram ve konular üzerine çalışmalar yapılır.

Bu çalışmalara ek olarak düzenli deneme testleri yapılır ve katılımcının gelişme süreci izlenir. İstek üzerine birebir ya da 2 veya 3 kişilik gruplar da oluşturulabilir.

13 yıllık tecrübemiz ve akademik başarısı tescilli eğitmenlerimiz ile sizleri istediğiniz skora götürecek programı hazırlamaktayız. Programda kullanılacak materyaller DDM tarafından katılımcılara ücretsiz temin edilir.

TOEIC (The Test of English for International Communication sınavı), ETS’nin uluslararası platformda çalışan insanların iş İngilizcesi için geliştirdiği ve günlük yaşamda İngilizce’yi kullanıp kullanamadıklarını ölçen sınavdır.

Her yıl 60’dan fazla ülkede, 3 milyondan fazla kişi ve binlerce uluslararası kurum tarafından kullanılmaktadır.

Türkiye’de birçok saygın firma iş başvurularında ve personellerinin seviyelerini belirlemek için bu hizmetten yararlanmaktadır. TOEIC sınavını geçerliliği 2 yıldır. Sınavda her iki bölümde 100 er soru olmak üzere toplam 200 soru vardır.

TOEIC Sınavı’nın İçeriği

1. Bölüm: Dinleme

Toplam 100 sorudan oluşur, yaklaşık 45 dk sürer ve dinleme cd üzerinden yapılır.

1. Kısım: Fotoğraflar - 4 şıklı 10 soru

2. Kısım: Soru-Cevap - 3 şıklı 30 soru

3. Kısım: Kısa diyolaglar - 10 diyolag, her biri için 4 şıklı 3 soru

4. Kısım: Kısa konuşmalar - 10 konuşma, her biri için 4 şıklı 3 soru

2. Bölüm: Okuma

Bu bölüm 100 sorudan oluşur ve yaklaşık 75 dk sürer.

1. Kısım: Eksik cümleleri doldurma: 4 şıklı 40 soru

2. Kısım: Metin doldurma - 4 metin, herbirinde 4 şıklı 3 soru

3. Kısım: Okuduğunu anlama - Tek metinli 28 soru, çift metinli 20 soru

TOEIC Nerede Kullanılır?

Kurumsal

• İngilizce eğitim programlarındaki ilerlemeyi ölçerken
• Çalışanlarının işe alırken, promosyon verirken, yeni görevler verirken
• İngilizce olarak verilecek seminer, teknik eğitim gibi faaliyetlere katılacakları belirlerken
• Değişik yerlerdeki ofislerde İngilizce seviye tespit kriterlerini bir standarda bağlamak için
• Çalışanlarınızın eğitim ihtiyaçlarını ve eğitim bütçenizi belirlemenize yardımcı olur
• Dil okulları, üniversiteler
• Öğrencileri değişik seviyelerdeki eğitim programlarına yerleştirirken, homojen gruplara ayırırken
• Öğrencilerin ilerlemelerini dünyaca bilinen bir testle belgelemek için

Bireysel

• İş başvurularında
• İç transferlerde
• Aldıkları İngilizce eğitimin sonuçlarını belgelerken

TOEIC Test Formatı

Kaset, resim ve yazılı belgelerin kullanımını ve kağıt ve kalemin ihtiyaç duyulduğu çoktan seçmeli bir değerlendirmedir.

Cevaplarınızın hepsini ayrı bir cevap kağıdına işaretlemektesiniz. Verilen kısımdaki boşluğu tamamladığınızdan emin olun. Her soru için sadece bir cevap hakkınız vardır. Sınav başvurusu için www.ets.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’de TOEIC Sınavını Gerekli Gören Başlıca Kurumlar

Air France - Accenture - Akbank - Alcatel - Aventis - AXA - BNP Paribas - Cemex - Coca Cola - EMC - Ericsson - Mobil - Federal Express - INSEAD - GE - GlaxoSmithKline - Hewlett-Packard - HSBC - IBM - Intel - Kodak - KPMG - Lafarge - Oyak-Renault - Philips - Procter and Gamble - Samsung - Schering-Plough - Toyota - Wall Street Instute - Yapı Kredi Bankası.

TOEIC Sınav Merkezleri - Sınav Düzenleyen Kurumlar

İstanbul, TOEIC Temsilcisi STE Adaylar TOEIC’in İstanbul Temsilcisi STE’ye (0212) 296 27 29 nolu telefondan ya da This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mail adresinden ulaşabilirler. Ankara, TOEIC Temsilcisi TOBB ETU-Türk Amerikan Derneği.

TOBB ETU’nun TOEIC’in Ankara Temsilcisine (0312) 426 37 27 / 426 26 44 telefondan ulaşabilirler.

İzmir

İzmir Ekonomi Üniversitesi ve The English Academy İzmir’de test merkezi olarak yetkilidir. Sınava girmek isteyen adaylar (0232) 446 25 20 nolu telefondan kurumla irtibata geçebilirler.

Bursa

Bursa ve çevresinden TOEIC sınavına girmek isteyen adaylar AkademiNet ile irtibat kurabilirler. Telefon: (0224) 225 52 82

Antalya

Antalya’dan sınava girmek isteyen adayların Birge ile irtibat kurmaları gerekmektedir. Telefon: (0242) 244 85 38

Gaziantep

Gaziantep ve çevresinden sınavına girmek isteyen adayların Ardemsoft ile irtibat kurmaları gerekmektedir. Telefon: (0342) 220 25 00

Kayseri

Kayseri’den TOEIC sınavına girmek isteyen adayların Melikşah Üniversitesi ile irtibat kurmaları gerekmektedir. Telefon: (0352) 207 73 44

Aydın

Aydın ve çevresinden sınava girmek isteyen adayların Ezgi Bilgisayar ile irtibat kurmaları gerekmektedir. Telefon: (0256) 312 82 83